Höövelmaterjal
334
page-template-default,page,page-id-334,bridge-core-3.0.5,qi-blocks-1.0.6,qodef-gutenberg--no-touch,qode-quick-links-1.0,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-theme-ver-29.2,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.10.0,vc_responsive
 

Höövelmaterjal

Meie tootevalikus on terrassilauad, põrandalauad, erinevate profiilidega sise- ja välisvoodrilauad ning kalibreeritud materjal. Lisaks valmistame kliendi soovidest lähtuvalt erinevaid kõrge kvaliteediga hööveldatud tooteid.

Voodrilauad
Empty section. Edit page to add content here.
Voodrilaudade paigaldus

Enne paigaldustöid veenduge, et kasutatavad tööriistad oleks hooldatud ning teravad. Nüri saag rebib puitu ning võib põhjustada selle pragunemist.

Voodrilaua kinnitamisel kasutatakse roostevabu naelu. Tavalised naelad tekitavad roosteplekke, mille tulemuseks on kehv kinnituskvaliteet. Naelte valikul lähtuge järgmistest soovitustest:
1. naelad olgu vähemalt kolm korda pikemad kui on voordilaua paksus, nt. 20 mm paksuse voodrilaua puhul peaksid naelad kinnituma vähemalt 40 mm ulatuses aluskonstruktsiooni külge;
2. valige soontega naelad, millel on soonitud pinda vähemalt 2,5 mm ulatuses. Nii väldite naelte paindumist;
3. et mitte kahjustada puidu pindmist kihti jälgige, et naela pea ei oleks liiga suur;
4. naelad ei tohi põhjustada puidu pragunemist kui need kinnitada 18 mm kaugusele laua äärest;

Parima tulemuse saavutamiseks soovitame naelte kinnitamiseks kasutada naelapüstolit. Voodrilaua kinnitamiseks võib kasutada ka kruvisid, selleks on sobivaimad nt Cutters kruvid.
Kinnitamisel jälgige, et naela/kruvi pea jääks voodrilaua pinnaga kohakuti või maksimaalselt 1 mm sellest alla poole. Kinnituse puhul, kus naelapead paistma ei jää (nt. poolpunnlaud) kasutatakse reeglina üht naelarida laua kohta. Laiemate kui 125 mm laudade puhul soovitatakse lauad kinnitada kahes reas.

Jälgige, et te ei kinnitaks naela laua äärele väga lähedale, sest see võib põhjustada laua pragunemist. Et seda vältida on mõistlik naelale/kruvile eelevalt ava ette puurida. Laudade kinnitamisel jälgige, et kahe laua vahele jääks väike vahe (ca 2-3% laua paksusest).

Parim kaugus naela/kruvi kinnitamiseks laua servast, on kaks laua paksust. Nii väldite võimalust, et kinnitate lauad liitekohale liiga lähedalt. Kindlasti ei tohiks kõrvutiasetsevad lauad olla liitekohalt ühe naelaga kinnitud.

Voodrilaua paigaldamisel jälgige, et puidu aastaringid oleks südamikuga seina suunas. Siis ei ole ohtu, et aja möödudes hakkavad aastaringid ilmastikumõjude tõttu lahti tulema.

Poolhaagiste portelauad, tenthaagiste küljelauad

Pakume poolhaagiste ja tenthaagiste hööveldatud küljelaudu/portelaudu:

Saadaval erinevad mõõdud, valmistame vastavalt kliendi soovidele ja nõudmistele.

Save

Save

Terrassilauad
Empty section. Edit page to add content here.
Põrandalauad
Nelikant höövelmaterjal